سه‌شنبه, 28 اسفند 1397
رو عنوان : در بین 50 شرکت تابعه نفت و گاز
عنوان : واحدآموزش پالایش گاز ایلام در هفت دوره متوالی حائز رتبه اول شد
کد خبر : ۲۹۴۲
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۸/۰۹ 
ساعت : ۱۴:۳۴:۳۹

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رییس آموزش شرکت پالایش  گاز ایلام گفت: واحد آموزش این شرکت در هفت دوره متوالی و به نسبت تعداد کارکنان حائز رتبه اول در حوزه آموزش های مجازی در بین 50 شرکت تابعه نفت و گاز شده است .
به گزارش روابط عمومی، " جلال قاسمی"افزود: حمایت همه جانبه مدیرعامل از آموزش های مجازی ، بلوغ فکری، تعلق خاطرو تحصیلات عاليه همکاران و باعث کسب این رتبه های برتر شده است .
وی اظهار داشت:آموزش های مجازی که امروزه نقش خوبی در سطح شرکت ها، دانشگاه ها و سازمان ها بازی می کنند بیش از دو سال است که در این شرکت پیاده سازی و مورد اجرا قرار گرفته است .وی با اشاره به اینکه این آموزش ها که از طریق شرکت ملی گاز ایران طراحی و مورد پشتیبانی واقع شده است، تصریح کرد:برای شروع ابتدا 80 دوره فنی، تخصصی، عمومي،زبان انگليسي در اين سامانه بارگذاري و در حال حاضر بیش از 150دوره قابل استفاده همکاران می باشد.
وی میزان مشارکت کارکنان در شش ماهه اول سال جاری را 51 دوره برای 300 نفر عنوان کرد و خاطرنشان کرد: در مجموع از زمستان سال 1395 تاکنون 951 نفر معادل 18 هزار نفر ساعت  آموزش های مجازی را فرا گرفته اند .
رییس آموزش  شرکت پالایش گاز ایلام به استراتژی آموزش اشاره کرد و گفت: ابتدا نیازسنجی ها كه از حساسيت بالايي برخوردار است بدرستي شناسایی سپس برنامه ریزي و اجرا و در پايان مورد پايش قرار مي گيرند.
جلال قاسمی با اشاره به اینکه پایه و اساس هر آموزش اثربخشی در سازمان، شناسایی نیازهای آموزشی واقعي کارکنان می باشد، افزود:در این راستا واحد آموزش این شرکت ضمن مکانیزه نمودن فرآیند نیازسنجی از طریق سامانه الكترونيكي سیستم مدیریت یکپارچه ايده، و متعاقب آن طرح در کمیته نیازسنجی آموزشی شرایط برای تحقق این مهم به خوبی فراهم می گردد.
وی با اشاره به اينكه بروز نگه داشتن نگرش،دانش و مهارت كاركنان در گرو برگزاري اثربخش دوره هاي آموزش است اظهار داشت:نیازسنجی آموزشی طی پنج سال گذشته بصورت میانگین براي 90 تا ١٠٠ كاركنان صورت گرفته، بطوريكه عدالت آموزشي براي كليه كاركنان محقق گردد.
وی تصریح کرد:برنامه ریزی آموزشی با توجه به ماهیت شغلی واحدها و به تبع آن کارکنان بخصوص در شرکت های عملیاتی از اهمیت قابل توجهی برخوردار است.  
وی خاطرنشان کرد:میزان مطلوبیت و دسترسی به برنامه های آموزشی در سال گذشته حدود 90 درصد بوده و از ابتدای سال جاری تاکنون 97 درصد بوده است.
رییس آموزش شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه اندازه گیری و پایش دوره های آموزشی می تواند بازخورد مناسبی از سوی فراگیران و روسای مربوطه بعد از یک دوره سه ماهه باشد،گفت :پس از اظهار نظر روساي فراگيران در خصوص كيفيت دوره و نقش آن در يادگيري آناليز مربوطه از طریق آزمون آماره کریک پاتريك به انجام مي رسد و نتیجه قابل توجهی عاید آموزش می گردد تا در هر صورت نسبت به واکنش آنها فعالیت متناسب با آن از خود نشان دهد.
قاسمی افزود: ميزان ساعات برگزاري دورهاي حين خدمت و حضوري كاركنان در سال ١٣٩٥ معادل ٢٩ هزار نفر ساعت ، در سال ١٣٩٦ معادل ٣١ هزارو500 نفر ساعت و در شش ماهه اول سال جاري ١٨ هزار نفر ساعت بوده است.بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

شرکت پالایش گاز ایلام

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0