شنبه, 4 خرداد 1398
رو عنوان : رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام عنوان کرد:
عنوان : همكاری دانشگاه های مطرح كشور در حوزه پژوهش و فناوری پالایش گاز
کد خبر : ۲۹۶۶
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۰۸ 
ساعت : ۱۸:۳۸:۳۵

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام از همکاری دانشگاههای مطرح کشور در حوزه پژوهشی و فناوری این شرکت خبر داد و گفت: واحد پژوهش و فناوری شرکت از پتانسیل دانشگاه های مطرح کشور در حوزه های مختلف برای انجام پروژه های پژوهشی مسئله محور و ارائه سمینارهای علمی توسط اعضای هیات علمی استفاده می کند .
به گزارش روابط عمومی،
دکتر " احسان نوراللهی " با بیان اینکه تعریف پژوهش های مسئله محور یکی از سیاست های اصلی شورای پژوهش این شرکت است،افزود: استفاده از ظرفیت های هیات علمی دانشگاههای مطرح کشور در شورای پژوهش و کمیته های تخصصی گام بلندی در راستای بومی سازی دانش در زمینه های مختلف است.
وی با اشاره به اینکه 13 پروژه پژوهشی و فناوری در پالایش گاز ایلام در سال جاری  در دست اقدام است، اظهار داشت:برای اجرای این پروژه ها با دانشگاه های سمنان، ایلام، صنعتی کرمانشاه، صنعتی شریف، رازی کرمانشاه و پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی ایران  علم و صنعت ایران ، آزاد اسلامی ایلام، پژوهشکده صنعت نفت، دانشگاه صنعت نفت  قرارداد منعقد شده است.
وی تصریح کرد : برای بررسی و مطالعات جامع شبکه زمین و صاعقه گیرها در پالایش گاز ایلام با دانشگاه سمنان تفاهم نامه و قرارداد انجام شده و برای اجرای آن 1500 میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.
وی با بیان اینکه برای مدلسازی جامع شبکه الکتریکی و توربوژنراتورهای این شرکت نیز با دانشگاه ایلام قرارداد انجام شده است، ادامه داد:برای اجرای این پروژه 625 میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.
وی تصریح کرد:برای بررسی خوردگی میکروبی در سیستم، تامین ، انتقال و توزیع آب پالایشگاه و ارائه راهکارهای علمی برای کاهش و یا حذف آن با دانشگاه صنعتی شریف قرارداد انجام شده که برای اجرای آن 460 میلیون ریال هزینه می شود.
وی خاطرنشان کرد:برای بررسی تاثیر کوتاه شدن پره های کمپرسور محوریت روی بازدهی توربین گازی این شرکت نیز با دانشگاه صنعتی کرمانشاه قرارداد انجام شده که برای اجرای آن مبلغ 1300 میلیون ریال هزینه می شود.
رئیس پژوهش و فناوری پالایش گاز ایلام گفت:برای بررسی و مقایسه عوامل شغلی و عوامل خانوادگی در کارکنان نوبت کاری و روز کار این شرکت با دانشگاه آزاد ایلام قرارداد منعقد و برای اجرای آن 310 میلیون ریال هزینه می شود.
نوراللهی افزود:برای مدلسازی جدا سازی ذرات  (  FES) از محلول آمین توسط فیلتر مغناطیسی در فرایند شیرین سازی با دانشگاه رازی کرمانشاه قرارداد انجام شده و برای اجرای آن 150 میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.
وی اظهار داشت: برای تدوین مشخصات فنی، صحت سنجی طراحی و تعیین پارامترهای کیفیت سنجی فیلترهای این شرکت با دانشگاه ایلام قرارداد انجام شده که برای اجرای این پروژه مبلغ 150 میلیون ریال هزینه می شود.
وی ادامه داد:برای امکان سنجی فرآیندی و مکانیکی واحد شیرین سازی اتان برای جدا سازی مرکاپتانها از گاز احیای بسترهای نمزدایی با دانشگاه رازی کرمانشاه قرارداد انجام شده که برای اجرای آن مبلغ 150 میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.
وی تصریح کرد: برای امکان سنجی استفاده از نازل فراصوت در تنظیم نقطه شبنم گاز طبیعی این شرکت نیز با پژوهشگاه شیمی و مهندسی شیمی تفاهم نامه و قرارداد انجام شده که برای اجرای آن 150 میلیون ریال اعتبار هزینه می شود.  
وی ادامه داد: همچنین برای ماهیت و آثار حقوقی شروط ضمن عقد در قراردادهای این شرکت و طراحی واحد غشایی نانو فیلتراسیون و الکترودیالیز برای حذف ناخالصیهای آمین در گردش این شرکت با دانشگاه ایلام  قرارداد انجام شده که برای اجرای آنها مبلغ 300 میلیون ریال هزینه می شود.
 دبیر شورای پژوهش شرکت پالایش گاز ایلام گفت : در سال جاری با فراخوان 11 مورد پروژه پژوهشی از طریق دعوت از دانشگاه ها و موسسات علمی برتر در سطح کشور بخشی از مشکلات عملیاتی و مهندسی شرکت مرتفع خواهد شد.
 
 بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

شرکت پالایش گاز ایلام

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0