شنبه, 4 خرداد 1398
رو عنوان : با اجرای 24.5هکتار چمن،درخت و درختچه:
عنوان : پالایشگاه گاز ایلام یكی از سبز ترین پالایشگاه های كشور است
کد خبر : ۲۹۶۸
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۰۹/۱۳ 
ساعت : ۱۳:۵۸:۲۱

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس واحد مستغلات شرکت پالایش گاز ایلام گفت:با کاشت 24.5هکتار چمن،درخت و درختچه پالایش گاز ایلام یکی از سبز ترین پالایشگاه های کشور است.
به گزارش روابط عمومی
، مهندس "جلیل کمری" افزود:در راستای پایبندی به تعهدات زیست محیطی خود و نیز به منظور تلطيف محیط،افزایش روحیه،نشاط همکاران و ارباب رجوع اقدام به ایجاد فضای سبزی زیبا و مثال زدنی در بین شرکت های نفتی نموده است.
وی با اشاره به اینکه مساحت کل باغچه ها و فضای سبز پالایشگاه 24.5هکتار است،اظهار داشت:سرانه فضای سبز این شرکت 85 درصد نسبت به فضای ناحیه صنعتی بوده که 8/5 برابر بیشتر از الزام زیست محیطی مربوط به صنایع می باشد.
وی تصریح کرد: بیش یک هزار اصله انواع درخت و درختچه ای در ضلع جنوب واحد پساب این شرکت کاشت شده اند که با استفاده از آب خروجی تصفیه خانه پالایشگاه آبیاری می شوند.
وی خاطرنشان کرد: طرح فضای سبز این واحد صنعتی مشتمل بر کاشت بسیار متنوع از انواع گونه های گیاهی و درختان همیشه سبز و خزان کننده و انواع درختچه ها،گلهای فصلی و دایمی است که زیبایی منحصر بفردی به این پالایشگاه بخشیده است.
وی به فعالیت های انجام شده در زمینه نگهداری و راهبردی فضای سبز اشاره و خاطرنشان کرد:نگهداری از 31 هزار متر مربع چمن،نگهداری از 32 هزار اصله درخت، نگهداری از 38 هزار بوته گل رز و انواع گلهای آپارتمانی موجود در ساختمانها و کمپ های مسکونی بخشی از فعالیت های فضای سبز این شرکت است.
رئیس واحد مستغلات شرکت پالایش گاز ایلام گفت:هر ساله عملیات علف چینی و همچنین سم پاشی قبل رویش علف های هرز به منظور جلوگیری از بروز و گسترش حریق توسط این واحد در سطح 350 هزار متر مربع انجام می شود.
مهندس کمری غنی سازی جنگل های بلوط با کاشت بذر و نهال بلوط در مساحتی معادل 35 هزار مترمربع را از فعالیت های در دست اقدام این واحد عنوان کرد و گفت: توسعه فضای سبز منازل سازمانی شرکت با کاشت انواع گل رز،چمن،درخت و درختچه و اجرایی نمودن فعالیت هایی نظیر اصلاح شبکه آبیاری و غیره به منظور کاهش میزان آب مصرفی در زمینه آبیاری فضای سبز را از فعالیت های در دست اجرای این واحد برشمرد .
ایشان اظهار داشتند فعالیت های واحد مستغلات  در زمینه فضای سبز با هماهنگی و مشارکت واحد محیط زیست شرکت صورت پذیرفته است.


بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

شرکت پالایش گاز ایلام

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0