دوشنبه, 31 تير 1398
    /  7
رو عنوان : گردهمایی مدیران شرکت های انتقال و گاز استانی منطقه غرب کشور در پالایشگاه گاز ایلام:
عنوان : پالایشگاه گاز ایلام در مسیر قله ترقی
کد خبر : ۳۰۲۰
تاريخ :
 ۱۳۹۷/۱۱/۲۱ 
ساعت : ۱۰:۶:۲۶

امتیاز :  ۰ |  مجموع :  ۰

رئیس هیات مدیره شرکت پالایش گاز ایلام در گردهمایی شرکت های گاز استانی و انتقال منطقه غرب کشور در پالایشگاه گاز ایلام گفت : این نشست ها موجب تقویت همکاری های عملیاتی بین شرکت های گاز غرب کشور خواهد شد .
به گزارش روابط عمومی ، مهندس " مسعود زردویان " افزود : در همه مجموعه ها ظرفیت های خوبی وجود دارد که مدیران با این ظرفیت ها آشنا شده و می توانند در بخش های فنی و عملیاتی همچون کارگاه ، کالیبراسیون قطعات و غیره از ظرفیت های همدیگر استفاده کنند.
وی اظهار داشت : در این نشست ها فضای خوبی برای هم فکری و گذر از چالشهای سازمان ایجاد می شود ، نیازهای همدیگر را می بینیم و از تجربه های همدیگر استفاده می کنیم .
همچنین  مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در این گردهمایی اظهار امیدواری کرد با استفاده از انتقال تجربیات دیگر مدیران حوزه گاز در غرب کشور و ایجاد تعامل و همکاری در این حوزه، گامهای ارزشمندی برای خدمت رسانی هر چه بهتر و در شأن مردم عزیز کشورمان برداشته شود.  
مهندس  "شهریار داری پور" افزود : شرکت پالایش گاز ایلام از سال گذشته تاکنون برنامه های قابل توجهی در راستای اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ساخت داخل برای بی اثر کردن تحریمها در دستور کار قرار داده است که نتیجه آن ساخت و بازسازی قطعات و تجهیزات عدیده ای بوده که هم اکنون بدون وابستگی به خارج و در داخل کشور تولید می‌شوند.  
مهندس داری پور گفت : در این شرکت با اعتماد و خودباوری به متخصصان داخلی و تکیه بر توانمندی های آنان بسیاری از تجهیزات و قطعاتی که در سال های گذشته خارج از کشور تهیه می شدند با همت متخصصان داخلی تعمیر و بازسازی می شوند که این مهم می تواند تجربه موفقی برای دیگر شرکت های صنعتی در کشور باشد.  
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه گوگرد تولیدی این شرکت یکی از با کیفیت ترین تولیدات در بین شرکتهای پالایشی کشور است، گفت: هر چه گوگرد بیشتر تولید شود، آسیب کمتری به محیط زیست وارد می شود.
وی ادامه داد : سالانه بیش از 70 هزار تن گوگرد در پالایشگاه گاز ایلام تولید می شود که علاوه بر مصرف شرکت های داخلی، به خارج از کشورنیز صادر می شود.
وی با اشاره به اینکه این شرکت تنها واحد سودآور اقتصادی در سطح استان است، اظهار داشت: این شرکت علاوه بر تولید، اشتغال، رونق اقتصادی در منطقه و ایجاد رفاه و آرامش برای هموطنان، طی سال جاری بابت مالیات عملکردی، ارزش افزوده و سود سهام دولت بالغ بر 250 میلیارد ریال به خزانه و امور مالیاتی استان پرداخت می‌کند.  
 مهندس داری پور به میزان تولیدات سالیانه پالایشگاه اشاره و خاطرنشان کرد: سالانه بیش از یک میلیارد و 500 میلیون مترمکعب گاز طبیعی در این پالایشگاه تولید می شود که به عنوان مصرف خانگی و صنعتی در استان ایلام و استانهای غرب کشور مورد استفاده قرار می گیرد.  
وی ادامه داد: در آینده اتان، گاز مایع خام و میعانات گازی تولیدی این شرکت به عنوان خوراک پتروشیمی برای تبدیل به محصولات با ارزش افزوده بالاتر به پتروشیمی ایلام تحویل داده می شود.  
وی با اشاره به اینکه به منظور حمایت از کالای ایرانی در سال گذشته بیش از 94 میلیارد ریال از شرکتهای داخلی، کالا و تجهیزات خریداری شده است، اظهار داشت: در سال جاری نیز تاکنون بیش از 66 درصد کالای خریداری این شرکت از تولیدات داخلی بوده است.
مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به توجه ویژه این شرکت به حفظ محیط زیست، گفت: با کاشت بیش از 24 هکتار چمن، درخت و درختچه، پالایش گاز ایلام یکی از سبز ترین پالایشگاه های کشور است.
مهندس داری پور افزود: در راستای پایبندی به تعهدات زیست محیطی و نیز به منظور تلطيف محیط، افزایش روحیه کارکنان، سرانه فضای سبز این شرکت 85 درصد نسبت به فضای ناحیه صنعتی بوده که 8/5 برابر بیشتر از الزام زیست محیطی مربوط به صنایع می باشد.
پالایشگاه گاز ایلام در گامی دیگر برای خدمت‌رسانی مطلوب تر و تامین پایدار گاز مصرفی غرب کشور، برای اولین بار از ابتدای بهره برداری پالایشگاه، میزبان مدیران عامل شرکت‌های گاز استان های ایلام، کرمانشاه، لرستان، خوزستان و مدیر منطقه ۷ عملیات انتقال گاز شرکت ملی گاز ایران بود.


بازگشت           چاپ چاپ          نظر دهی به خبر نظر دهی به خبر
 

شرکت پالایش گاز ایلام

DOURAN Portal V4.0.0.0

V4.0.0.0