صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي

افزایش محصولات تولیدی پالایشگاه گاز ایلام در سال جهش تولید

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از افزایش محصولات تولیدی این واحد صنعتی خبر داد و گفت: برای تحقق شعار "جهش تولید"، با تلاش همکاران موفق شدیم، میزان تولیدات خود را در برخی از محصولات افزایش داده و امیدواریم این رویه در سال جاری نیز استمرار داشته باشد

به گزارش روابط عمومی شرکت ملی گاز ایران، روح اله نوریان در حاشیه نشست مجمع عمومی عادی سالیانه این شرکت که در سالن کنفرانس شهید باهنر ساختمان ستاد برگزار شد، با بیان این مطلب، اظهار کرد: با اشاره به برنامه‌ریزی برای متنوع شدن سبد محصولات و تولید گوگرد بنتونیتی که حاصل آن، افزایش کیفیت و تولید محصولات مرغوب کشاورزی و کسب درآمد بیشتر است، تولید گاز مایع در این پالایشگاه، رشدی 211 درصدی را در سال گذشته تجربه کرد و گوگرد که یکی از با کیفیت‌ترین محصولات در بین پالایشگاه های کشور است، با رشدی 7 درصدی در این سال، همراه بوده است.

وی ادامه داد: همچنین میعانات گازی از رشدی 2 درصدی برخوردار بود، ضمن اینکه برای نخستین بار از زمان راه‌اندازی پالایشگاه، بیش از 30 هزار تن اتان به پتروشیمی ایلام ارسال شده، در حالی که در سال‌های گذشته و قبل از راه اندازی واحد الفین پتروشیمی ایلام، اتان تولیدی پالایشگاه به عنوان سوخت پالایشگاه مصرف و مابقی آن به همراه گاز طبیعی به خط سراسری تزریق می شد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از رشد 51 درصدی تحویل برق نیروگاه این پالایشگاه به شبکه غرب کشور در سال گذشته خبر داد و گفت: بیش از ۴۱ هزار و ۵۰۰ مگاوات ساعت برق به شرکت مدیریت شبکه برق ایران در سال گذشته تحویل شده که در کاهش و یا جلوگیری از خاموشی های ناشی از کمبود انرژی و پایداری شبکه برق استان نیز اقدام ارزشمندی به شمار می آید.

نوریان با بیان این که در کنار افزایش تولید، به شاخص های با اهمیت در کاهش مصرف انرژی نیز توجه شده، ادامه داد: پالایشگاه گاز ایلام در بین شرکت کنندگان در ارزیابی ششمین دوره جایزه ملی مدیریت انرژی از سوی سازمان مدیریت صنعتی مفتخر به دریافت تندیس برنزی سه ستاره در حوزه صنایع انرژی بر شده است.

وی اظهار داشت: مدیریت مصرف مواد شیمیایی و هزینه های بهره برداری در این پالایشگاه با وجود افزایش تولید محصولات در سال 1399 نسبت به سال 1398، کاهش چشمگیری داشته است.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام از کسب رتبه اول در ارزیابی واحدهای پژوهش و فناوری در بین واحدهای پالایشی شرکت ملی گاز ایران خبر داد و افزود: قراردادهای متعدد برای انجام پروژه های پژوهشی با هدف رفع تنگنا ها و مشکلات عملیاتی، بررسی بیش از 72 مورد پروپوزال پژوهشی، حمایت از پایان نامه تحصیلات تکمیلی و پیگیری استفاده از نتایج 12مورد پروژه پژوهشی خاتمه یافته، از تلاش های حوزه پژوهش و فناوری این شرکت در سال 1399 بوده است.

نوریان در ادامه، با بیان این که بیش از 70 درصد کالای مصرفی پالایشگاه از تولیدکنندگان داخلی تامین می‌شود، گفت: اقداماتی از قبیل  شناسایی و کنترل قطعات و کدهای طبقه بندی شده، موجب کاهش 10 درصدی حجم انبار و مدیریت مناسب نقطه سفارش شده و پیش بینی می‌شود این مهم، منجر به صرفه‌جویی ارزی تقریبی300 هزار یورو در برنامه های تامین این قطعات شود.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام همچنین از کنترل کیفی 15 هزار قلم کالای خریداری شده توسط واحد بازرسی فنی خبر داد و گفت: اقدامات دقیق بازرسی فنی منتج به صرفه جویی و کاهش حوادث ناشی از بکارگیری اقلام نامرغوب و غیر استاندارد در شرکت شده است.

نوریان در پایان، با اشاره به نهادینه شدن رعایت مسائل ایمنی به عنوان یک فرهنگ در سرلوحه همه فعالیتها خاطرنشان کرد: بیش از یک میلیون و 815 هزار نفر ساعت کارکرد بدون حادثه در پالایشگاه گاز ایلام محقق شده که خوشبختانه هیچ حادثه منجر به فوت در این واحد صنعتی رخ نداده است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/04/14 - ٢٣:٤٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 195

خروج
تصاویر منتخب