صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي

روح اله نوریان:

تمام پارامترهای پساب تصفیه شده پالایشگاه گاز ایلام در محدوده استاندارد می باشد

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با اشاره به اینکه در راستای حفاظت از محیط زیست در سه بخش هوا، آب و خاک فعالیت های گسترده ای انجام شده که مورد تائید سازمان محیط زیست قرار گرفته است.

 

به گزارش روابط عمومی، روح اله نوریان افزود: در بخش آلایندگی آب ، تصفیه خانه پیشرفته ای احداث و راه اندازی شده است که با روش های فیزیکی، شیمیایی و بیولوژیکی پساب های تولید شده در بخش های مختلف پالایشگاه را کاملاً تصفیه می کند و تمامی پارامترهای خروجی آن در حد استاندارد بوده که توسط ایستگاه پایش لحظه  ای بصورت برخط توسط سازمان حفاظت محیط زیست رصد می گردد و از آب تصفیه شده در فصول گرم سال برای آبیاری فضای سبز استفاده می شود.

وی اظهار داشت: در راستای کاهش آلاینده های هوا‌ با پیگیری های انجام شده، محصولات پالایشگاه از طریق خط لوله به پتروشیمی ایلام ارسال می گردد و از فلرینگ آنها جلوگیری می شود که در صورت استمرار دریافت خوراک از طرف پتروشیمی ایلام، مشعل پالایشگاه به صورت عادی خواهد بود و در صورت عدم دریافت خوراک، بخشی از آن با هزینه های گزاف به مقصد عسلویه حمل می گردد تا از فلرینگ آن جلوگیری شود.

وی ادامه داد: خروجی دودکش های بویلرها و نیروگاه کمتر از حد استاندارد بوده و به صورت فصلی توسط آزمایشگاه معتمد سازمان محیط زیست پایش می شوند و ایستگاه سنجش آلاینده های محیطی نیز به صورت برخط پارامترهای هوای محیطی را پایش و در اختیار سازمان محیط زیست استان قرار می دهد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام تصریح کرد: در زمینه آلاینده های خاک، پروژه های موفقی در خصوص مدیریت پسماندها انجام گرفته و ترکیب آلاینده های هوا در منطقه، خاک را آلوده ننموده است که نتایج آزمایش های خاک گواه این ادعا می باشد.

نوریان خاطرنشان کرد: در اراضی تملکی شرکت بالغ بر ۲۵ هکتار فضای سبز و جنگل کاری انجام گرفته و غنی سازی جنگل های محدوده پالایشگاه با گونه های بومی در دستور کار این شرکت می باشد.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام با بیان اینکه هزینه عوارض ناشی از آلایندگی در سال هایی که پالایشگاه مشمول آن بوده است به اداره کل امورمالیاتی استان پرداخت می شود، گفت:در حوزه مسئولیت های اجتماعی نیز سال گذشته طرح جامعی در بخش های مختلف از جمله بهداشت، آموزش، فضای ورزشی، محیط زیست و غیره تهیه شده و با توجه به تصویب آن در شرکت ملی گاز ایران و وزارت نفت، برنامه ریزی لازم جهت اجرای پروژه های تعریف شده در دست اقدام می باشد.

نوریان افزود:در راستای انجام مسئولیت های اجتماعی اقداماتی همچون اختصاص تانکر آبرسانی برای روستاهای محروم و دوردست شهرستان چوار، اطفا حریق جنگل های پیرامونی شهرستان چوار، ضدعفونی تکیه ها و حسینیه ها در ایام محرم، توزیع پک بهداشتی در بین عزاداران حسینی، اختصاص بسته های حمایتی برای اقشار آسیب پذیر در ایام کرونا صورت پذیرفته است.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1400/06/31 - ٠٩:٠١
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 110

خروج
تصاویر منتخب