صفحه اصلی > خبرها > آرشیو اخبار 


نسخه چاپي

پالایشگاه گاز ایلام و پارک علم و فناوری ایلام در زمینه پژوهش، فن آوری، تجاری سازی و آموزش تفاهمنامه همکاری امضا کردند.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام در مراسم انعقاد تفاهم‌نامه همکاری های پژوهشی و فناوری با اشاره به نقش پراهمیت حمایت های پارک علم و فناوری ایلام از جامعه نخبگان و فرهیختگان، گفت: به منظور رفع نياز هاي پژوهشي، تحقيقاتي و آموزشي در حوزه انرژی و برقراری ارتباط منظم، مستمر و سازمان یافته و بهره‌مندی از تخصص های علمی، تحقیقاتی، تجهیزاتی، آزمایشگاهی و امکانات بالقوه و بالفعل طرفین، این تفاهم‌نامه بین شرکت پالایش گاز ایلام و پارک علم و فناوری ایلام منعقد شده است.

 

به گزارش روابط عمومی ،  روح اله نوریان از اعلام آمادگی این شرکت برای استفاده از ظرفیت های فناورانه ایجاد شده در پارک علم و فناوری ایلام در راستای پایداری و رونق تولید در این پالایشگاه خبر داد و تصریح کرد:  در کنار اهمیت ارتقاء فناوری در این پالایشگاه،  توجه به بومی سازی فناوری و توانمندسازی شرکتهای دانش بنیان از رویکردهای مدیریت ارشد این شرکت بوده و حوزه پژوهش و فناوری این شرکت ماموریت دارد به صورت عملی در زمینه فناوری و نوآوری در مسیری اقدام نماید که خروجی آن برای صنعت بخصوص حوزه نفت و گاز قابل بهره برداری باشد.

مدیرعامل پالایشگاه گاز ایلام از بهره برداری این پالایشگاه از فناوری های روز دنیا و نگاه علمی برای حل مشکلات در زمینه های مختلف خبر داد و گفت: پالایشگاه گاز ایلام نیروهای جوان، خلاق و تحصیلکرده ای پرورش داده که نیاز است برای موضوعاتی همچون ثبت اختراع، بومی سازی ، تجاری سازی و غیره با پارک علم و فناوری، همکاری دو جانبه داشته باشد.

نوریان با اشاره به اینکه بررسی امکان استفاده از ظرفیت های سخت افزاری و نرم افزاری و نیروی انسانی طرفین از اهداف این قرارداد همکاری است، اظهار داشت: انتظار میرود با توجه به انعقاد تفاهمنامه فی مابین و استقرار دفتر مرکز رشد در این مکان صنعتی به عنوان تنها پالایشگاه گاز غرب کشور بتواند بعنوان شتاب دهنده برای توسعه واحدهای فناور در حوزه نفت، گاز و انرژی ایفای نقش نماید.

مدیرعامل شرکت پالایش گاز ایلام خاطر نشان کرد:واحد پژوهش و فناوری این شرکت بعنوان یکی از واحدهای سرآمد در سطح شرکت ملی گاز ایران با انعقاد قریب به 300 قرارداد در قالب طرح های پژوهشی، طرح اینترشیپ و حمايت از پایان نامه های دانشجویی، در 5 سال اخیر نقش خوبی در حوزه پژوهش، تحقیقات و فناوری با نگاه به ماموریت اصلی شرکت که تولید پایدار، پاک ، ایمن و بهره ور می باشد، ایفا نموده است .

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام نیز به بيان دستاوردها و نقطه نظرات پارك ايلام در  تعامل سازنده با شركت پالايش گاز ايلام پرداخته و ابراز اميدواري نمود كه همراهي و حمایت مديران ارشد، منجر به گشایش فصل جديدي از همكاري های متقابل و توسعه فناوري در حوزه انرژي استان گردد.

 کامران طاهر پور افزود: بالغ بر 120  شركت و هسته فناور و 18 شركت دانش بنيان در پارك ايلام در حوزه هاي مختلف مشغول فعاليت مي باشند.

در این دیدارهمچنین مديرعامل و اعضا شورای پژوهش شركت پالايش گاز ايلام از نمايشگاه محصولات دانش بنيان و فناورانه و  همچنین محصولات حوزه پيشگيري از بيماري كرونا در پارك علم و فناوري ايلام بازديد نمودند.

  • تاریخ درج خبر :
  • 1399/09/28 - ٢١:٠٨
  • تاریخ بروز رسانی خبر :
  • تعداد بازدید خبر :
  • 82

خروج
تصاویر منتخب